V mesecu maju, natančneje 28. 5. 2024 smo obeležili DAN SONCA. Organizacija dneva, posvečenega soncu, je bila odlična priložnost za izobraževanje otrok o soncu, njegovem pomenu in varni izpostavljenosti. Izvedli smo zanimive aktivnosti: ustvarjanje na temo sonca z različnimi materiali, izdelovanje kapic kot zaščita pred žarki, priprava napitka, peli, plesali, poslušali pesmice o soncu. Na asfaltu v preddverju so nastajale različne umetnije, otroci so risali s kredo tudi sence svojih prijateljev. Na prostem smo iskali sonce, a ta dan ni bilo opaziti pretirano sončnih žarkov, so otroci kar narisali veliko sonce, sami pa se postavili kot žarki. Vzporedno so se po igralnicah odvijale tudi druge dejavnosti vezane na promet, naravo-travnik, travniške živalce, vesolje in še mnogo, mnogo kaj. Več si oglejte v bogati galeriji.
Dostopnost