V mesecu aprilu smo največ naših dejavnosti in aktivnosti posvetili naravi. 22.aprila smo tudi obeležili EKO DAN. Otroci so pridno prinašali sadike od doma, ki so jih nato presadili v naše visoke gredice, ki so postavljene na igrišču. Žal smo spoznali tudi temno stran pomladnega vremena. Vmes je zapadel tudi sneg, po jutrih je bila slana in nam tako uničila nekatere nežne rastline. Seveda smo posadili nove, ki zelo lepo rastejo in napredujejo. Precej oddelkov se je v aprilskem času podalo tudi daljše izlete v gozd, na travnike, kjer so uživali na sončku, poslušali ptičje petje ter opazovali čudovito naravo. Starejši oddelki pa so se pripravljali na prav poseben tek- PODNEBNI TEK. Zaradi globalnega segrevanja se povsod po svetu tali led in zmanjšuje se snežna odeja. V polarnih območjih se odmrzuje permafrost. Dviguje se gladina svetovnih morij in vse pogostejše so poplave obalnih območij. Povečuje se pogostost ekstremnih vremenskih dogodkov, kot so suše, poplave in neurja. Zato smo se v vrtcu odločili, da izvedemo kampanjo, s katero  ozaveščamo otroke, učence, o posledicah, ki jih povzročajo podnebne spremembe. Pripravili smo tek, kjer so otroci v ta namen tekli, mlajši pa so jih spodbujali z glasnim navijanjem.

Dostopnost