𝐕 𝐩𝐫𝐯𝐞𝐦 𝐨𝐝𝐝𝐞𝐥𝐤𝐮 smo se v mesecu januarju pogovarjali o zimi, zimskih oblačilih. Uredili smo si zimski kotiček v igralnici, v katerega smo dali kape, šale, rokavice, vsak dan smo se igrali v njem in si natikali zimska oblačila, enkrat prav, drugič narobe. Spoznali smo tudi zgodbico Rokavička, in živali, ki so se grele v njej. Tudi sami otroci smo dramatizirali po vsebini zgodbe in si tako še bolj približali vsebino. Končno je zapadel tudi prvi sneg, ki smo ga že tako dolgo čakali. Hitro smo ga izkoristili za igre na snegu in za sankanje na hribčku. Uuu, kako je bilo to zabavno, nekateri otroci so se razveselili snega, drugi malo manj. V igralnici smo se igrali s peno in neznansko uživali, delali smo kepice, mešali, dajali v posodice, joooj, vsepovsod je bilo polno pene, prav zabavno je bilo. Okušali smo tudi različne vrste zelenjave, rezali smo jo z majhnimi nožki in jo nato okušali. Prav okusna je bila. Vse smo pojedli. 😊
𝐕 𝐝𝐫𝐮𝐠𝐞𝐦 𝐨𝐝𝐝𝐞𝐥𝐤𝐮 je Medved Brundo zbolel, zato smo mu pripravili čajanko. Skuhali smo domači kamilični čaj in vanj dali med in limono. Veliko časa smo preživeli na snegu, se sankali po hribu in igrali s snegom. V igralnici smo se igrali igro vlog, spremenili smo se v zdravnike, zdravili dojenčke, jih hranili, umivali, previjali. ❄️
𝐕 𝐭𝐫𝐞𝐭𝐣𝐞𝐦 𝐨𝐝𝐝𝐞𝐥𝐤𝐮 smo uživali na snegu in se igrali na zasneženem igrišču. Sneg smo zajemali z lopatkami in polnili vedra, poskusili smo narediti snežaka, se s sanmi spuščali po hribčku, pa tudi po zadnjici je bilo zabavno. Pogovarjali smo se o zimskih oblačilih in se urili v samostojnem oblačenju in natikanju rokavic, naredili smo si tudi tekmovanje, kdo si hitreje nadane kapo, šal in rokavice – otroci so glasno navijali in bili tekmovalni. Hladni zimski dnevi in noči pa so bili krasni za razne eksperimente – poiskali smo led v naravi, hodili po njem in ga prinesli v igralnico, vodo smo nalili v lončke in jo čez noč pustili zunaj ter se naslednji dan čudili, kaj se je zgodilo. Ledene kocke smo barvali z akvareli, jih stiskali v dlani, nanje nalili toplo vodo in opazovali, se čudili dogajanju. Mešali smo tudi vodo in olje, opazovali kako se ločita, v to mešanico spustili šumečo tableto, se igrali z brivsko peno ter sodo bikarbono in kisom – bilo je zelo zanimivo. 🧊
𝐕 č𝐞𝐭𝐫𝐭𝐞𝐦 𝐨𝐝𝐝𝐞𝐥𝐤𝐮 smo mesec januar posvetili seznanjanju z zimskimi športi – smučanje, drsanje, hokej na ledu. Skozi zgodbico Tina in medvedja moč smo spoznali našo najboljšo smučarko Tino Maze. Tudi sami smo se preizkusili v hoji v smučarskih čevljih in prvih smučarskih zavojih na preprogi naše igralnice. Šport, ki zahteva veliko ravnotežja in koordinacije – drsanje, smo si priredili kar v skupnem prostoru vrtca; s pomočjo folije, milnice in vode smo imeli pravo drsališče, na katerem so uživali prav vsi otroci. Prav tako pa se je marsikateri otrok prvič seznanil tudi s hokejem na ledu – ko so spoznali in usvojili vsa pravila igre, hokejske tekme kar ni in ni bilo konec. K sreči nas je obiskala tudi babica zima s pravo pošiljko snega, tako da smo lahko v zimskih radostih uživali tudi na prostem. ❄️⛸️
𝐕 𝐩𝐞𝐭𝐞𝐦 𝐨𝐝𝐝𝐞𝐥𝐤𝐮 smo izdelali dekoracijo za drevo na igrišču. In sicer barvne ledene srčke. Spoznavali smo mraz, hodili po njem in opazovali sled, ki je nastajala za nami. V igralnico smo si prinesli velik kos ledu, ki je nastal, ko smo v vedro nalili vodo in pustili na terasi, skupaj smo opazovali, kaj se bo zgodilo, ko smo ga prinesli na toplo. Tudi slikali smo z ledom in nastale so čudovite risbice. Zelo smo se razveselili snežne pošiljka, ki nam jo je poslala babica Zima, saj je bilo zunaj zares čarobno. Uživali smo na snegu, se igrali, zakopali v sneg gospo Marjeto in se ob tem zelo zabavali. Najbolj smo se razveselili športnega dopoldneva, ko je bilo na vrsti sankanje na bližnjem hribu. Uuu, kako smo drveli po hribu navzdol, in tekmovali katere sani so najhitrejše.
𝐕 š𝐞𝐬𝐭𝐞𝐦 𝐨𝐝𝐝𝐞𝐥𝐤𝐮 smo si iz papirja oblikovali snežne kepe in jih metali v vedro, prav zabavno je bilo, ko je kdo zadel. Spoznavali smo tudi sovo, preko pravljice Najmanjša sovica, naučili smo se kje živi, kdaj spi, kdaj išče hrano, kakšne vse sovice poznamo. Vse to in še več smo si ogledali v enciklopediji, tudi veliko zanimivosti o ptičkih, katere smo tudi spoznavali. Nastavili smo jim hrano in opazovali, kako so prišli jest. Zunaj smo izvedli razgibavanje na krtinah, spoznali led in se poskušali drsati. Najbolj smo se razveselili snega, ki je pobelil naš hrib. Imeli smo športno dopoldne na snegu. Veliko smo se sankali, igrali z lopatkami in vedri na snegu, ter uživali v kotaljenju po belem hribu. 🛷❤️
 
 
 
Dostopnost