🌟🎄  Vsak december v vrtcu je prav poseben, saj so prazniki in temu primerno je tudi vzdušje. Po vrtcu je dišalo po prazničnih piškotih, cimetovem čaju, kokosu in čokoladi. 🍪🍵🍫 Vse igralnice so bile praznično okrašene, otroci pa praznično razpoloženi. 🎄🎅 V vseh oddelkih vrtca smo imeli tudi praznično kosilo. Lepo smo si uredili pogrinjke, se uredili, lepo oblekli, uredili frizure in čakali na postrežbo. 🍽️ Pa da ne pozabimo, vse otroke iz vrtca je obiskal tudi dedek Mraz, a tokrat je prispel malo drugače, ker so mu jelenčki pobegnili skupaj s sanmi, je obtičal na strehi našega vrtca. 🦌🎁 Ker sam ni mogel splezati s strehe, smo poklicali gasilce, so mu pomagali z dvižno lestvijo in tako je dedek Mraz prišel k nam v vrtec in vsem otrokom razdelil čudovita darila. 🚒🎁

 

V tretjem oddelku smo si v igralnici pripravili Rudolfov bralni kotiček, spoznali deklamacijo o treh palčkih in si posejali božično žito. 📚🌾 Skrbno smo ga zalivali in ga imeli za dekoracijo ob prazničnem kosilu in plesu. 💃 Tudi lučke smo izobesili v igralnici, ter dodali praznične risbice. 🎨

 

Ta mesec nas je zelo razveselil tudi sneg, obeležili pa smo tudi 1. zimski dan s plesom snežink in zadevanjem snežaka s kepami. ❄️⛄

 

V drugem oddelku smo si pripravili slastno malico, saj smo iz kokosa in čokolade izdelali okusne snežake, mmm, kako so bili dobri. 🍫🍡 Tudi na slavnostno kosilo smo se pripravili in obeležili prvi zimski dan. 🍽️❄️

 

V petem oddelku smo imeli dan odprtih vrat, kamor smo povabili otroke iz vseh skupin na skupno igro in krajši nastop, izdelovali smo dekoracijo in voščilnice. 🎨💌 Tudi pisma za dedka Mraza smo napisali in jih skrbno oddali v poštni nabiralnik. 📮 Nekaj otrok pa je bilo tudi na smučanju na Arehu, kjer so se naučili že prve smučarske zavoje in že sami šli na žičnico. Bravo tudi za njih, saj so bili res pogumni. 🏂👏

 

Otroci iz četrtega oddelka smo si izdelali medeno hišico, kamor smo se radi skrivali. 🏠 Pred igralnico pa smo imeli nabiralnik, v katerega smo dobivali naloge, katere so nam pošiljali skrivni prijatelji dedka Mraza. 📜🎅 Ker smo vse naloge opravili z odliko, smo si tudi mi zaslužili razvajanje obiskala nas je frizerka Andreja, ki je vsakemu otroku uredila pričesko, v belih rokavicah pa nas je nato pri slavnostnem kosilu postregla še gospa Nataša iz gostišča Pod goro. To je bilo doživetje. 💇‍♀️🍽️

 

V vrtcu v Dobovcu smo si naredili kepe iz papirja in z njimi ciljali piškotke. Igrali smo se s sanmi, zunaj pa smo opazovali mraz, ki se je naredil na travi. ❄️ Poslušali smo pravljico v pravljični deželi ob soju lučk. 📖🌟 V frizerskem kotičku smo se uredili za slavnostno kosilo. Zelo smo se razveselili prvega snega, ter uživali v igri zunaj. ⛄❄️

 

V prvem oddelku smo si v igralnici uredili škratovo deželo, katero smo si po škratje tudi uredili. Igrali smo se z zavijalnim papirjem in darili. 🎁🧝‍♂️ Pekli okusne medenjake, katere smo si lahko odnesli tudi domov, da so jih poskusili tudi ostali. 🍪🏡 Ob prvem zimskem dnevu smo se igrali z ledom, v katerem smo imeli zamrznjene predmete, le te smo s kladivi in prstki poskušali dobiti ven iz ledu, uh, kako je bilo mrzlo. ❄️🔨 Skupaj z vsemi ostalimi otroki smo si v skupnem prostoru ogledali predstavo o škratu, ki je pričakoval dedka Mraza. 🧝‍♂️🎅 Ta december je pa bil zares čudovit.

Dostopnost