Spet je tukaj september in z njim tudi novo šolsko leto, v vrtcu smo za štartali na polno že konec avgusta, saj smo takrat imeli spoznavni dan, kjer so vsi otroci spoznali svoje vzgojiteljice, vrstnike in igralnice. Ker nam je vreme to dopuščalo, smo zelo veliko časa preživeli v naravi, kjer smo se gibali in raziskovali. Obiskali smo gozd, poslušali smo zvoke v naravi in travnik, kjer smo se prosto igrali in spoznavali ob igri pajkova mreža. Obeležili smo tudi prvi jesenski dan in skupaj izdelali tetko Jesen na igrišču našega vrtca. Ta dan smo si v vrtcu pripravili delavnice, ter ustvarjali z jesenskimi naravnimi materiali, listki, koruza, ličje, … v mesecu septembru smo spoznavali tudi pravila v vrtcu in jih utrjevali ob slikah, v pomoč nam je bila lutka Piki. Tudi novinci so prišli k nam v vrtec, kar nekaj jih je prišlo že septembra, zato je bilo to zanje res pomembno obdobje, raziskovali so igralnice, kotičke ter se navajali na novo okolje in ljudi. Tudi medvedek Brundo, ki je maskota drugega oddelka je pozdravil otroke in jih povabil k prijetnemu bivanju v vrtcu. Pri starejših skupinah se je na obisk oglasil tudi gospod policist, ki nam je povedal kar veliko stvari o varnosti v prometu in o varnem prečkanju ceste. Vozili smo se z rolerji, s kolesi in poganjalci, katere so si otroci pripeljali od doma, ter tako opravili svoje obveznosti za športno značko Mali sonček.