V petek, 9. 6. 2023 smo otroci in vzgojiteljici izvedli nočitev v vrtcu Dobovec. Po prihodu otrok smo najprej imeli pogovor, kako bo to potekalo. Kljub slabemu vremenu smo se uredili in pred vhodom vrtca nas je že čakala kuverta, v kateri je bilo pismo in ugotovili smo, da nam je to pisala Pika Nogavička. Zraven je pustila zemljevid, da smo lažje nadaljevali pot. Na pešpoti pa nas je že pričakala druga kuverta, z nalogo, da moramo pravilno rešiti vse uganke in lahko pot nadaljujejmo. Nato pa v smeri avtobusne postaje, ob iskanju tretje kuverte, v kateri je bila naloga, da se moramo dobro razgibati. Po tej nalogi smo se odpravili naprej in prispeli do vile Čira Čara. In tam spet pismo! Pika je napisala, da moramo zapeti njeno pesem, ona pa ni imela časa, da nas bi počakala doma. Če bomo upoštevali pot iz zemljevida, nas bo pripeljala do zlatnikov. In to še ni bilo vse. Pika Nogavička nam je nastavila velik zaklad, v katerem je bilo veliko sladkarij. Ob vseh uspešno opravljenih nalogah smo se na cilju posladkali.

Nato smo se vrnili v vrtec, ker smo že bili pošteno lačni. Spekli smo si palačinke n jih namazali z Nutello.

Že dokaj utrujeni, pa še vseeno smo imeli dovolj moči, da smo plesali in pripevali pesmice.

Zunaj je že bila noč in ker smo imeli s seboj svetlike, smo se sprehodili okoli vrtca in si svetlili in pogledali ali že žuželke v travi spijo. Ob vrnitvi smo se oblekli v pidžamo, umili zobke, legli na ležalnike in pogledali risanko. Ob poljubčku za lahko noč smo si obljubili, da vse spet kmalu ponovimo. Lahko noč.

 

Sodelovali smo:

GAL VREŠ

TIM KRSNIK

NEJA KRSNIK

ŽAN LORBER

MARSELO PLAVČAK

MARIEL PLAVČAK

ZALA MEŠIČEK

AJLA ARTIČ

MELANI ANTOLINC

TIN KRANJEC

JASNA AMON

NINA JURIŠIČ

Dostopnost