Zelo pester mesec je bil tale april, kajti dogajalo se je veliko različnih in zanimivih stvari. Predšolski otroci smo se z avtobusom odpeljali v Šmarje pri jelšah, kjer smo si ogledali predstavitev intervencijskih služb. Predstavili so se:

  • POLICISTI Z SVOJIMI VOZILI,  MARICO, MOTORJEM TER ISKALNIMI  IN REŠEVALNIMI PSI
  • RDEČI KRIŽ IN PRVA POMOČ
  • VOJAKI, KATERI SO NAM PRIPRAVILI VOJAŠKI POLIGON
  • GASILCI S KATERIMI SMO GASILI Z VODO IN PENO
  • CIVILNA ZAŠČITA PRI KATERI SMO ZAPLESALI Z MASKOTO JEŽEK
  • REŠEVALCI Z REŠILNIM VOZILOM

Tudi projekt Beli zajček nas je letos ponovno spodbudil k trajnostni mobilnosti in hoji, kjer smo otroci ob zgodbici in deklamaciji spoznavali, kako lahko sami pripomoremo k čistejšemu okolju in s tem tudi zajčku, da si očisti svoj kožušček. V ta namen smo otroci skupaj s starši do vrtca peš prehodili del poti, nekateri smo se pripeljali s kolesi, skiroji, …

V vseh skupinah vrtca smo vse najboljše zaželeli tudi naši Zemlji, ki ima v aprilu svoj praznik, to je dan Zemlje – Eko dan. Igrali smo se z zemljo, jo presipavali, polnili posodice, presajali gozdne jagode v svoje lončke, šli na kratki izlet do Gaberja, zunaj pred vrtcem smo si uredili visoke grede in vanje zasadili različne rastline, zelišče, rožice, solato, korenček, redkvico, čebulo …

V celotnem mesecu pa so se naše dejavnosti prepletale tudi z dediščino našega kraja – z opravili. V sklopu tega pa smo obiskali muzej na prostem Rogatec, kjer so nam predstavili opravila nekoč (pometanje, pranje prerila, … ) ogledali smo si tudi prostore in pripomočke, s katerimi so ta opravila opravljali. V vrtcu smo se naučili tudi nekaj ljudskih plesov, spoznali kako šivajo copatke, z mokrimi krpicami čistili igralnice in pohištvo, naučili smo se kako s ščipalkami obesimo perilo in se preizkusili v skakanju ristanca. 

Dostopnost