September

 

V VRTCU NAM JE LEPO

Mesec september je v vrtcu obdobje uvajanja otrok. Otroci se privajajo na spremembe, le te pa so različne. Skupine se preselijo v druge igralnice, zamenjajo se otroci (nekaj otrok prvič pride v vrtec), v igralnicah so drugačne igrače, druge vzgojiteljice. Otroci vstopijo v novo okolje, prilagoditi se morajo ritmu in novim zahtevam, sprejeti nova pravila, z vrstniki deliti igrače, pozornost vzgojiteljic in včasih tudi na kaj počakati. Vse to pa je za otroka zahtevna naloga, načeloma pa lahko pravimo, da je v vrtcu otrokom vedno lepo.

PRAZNUJEMO DAN JESENI IN DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA

V petek, 23. 9. 2022, je bilo v vrtcu prav posebno vzdušje. Praznovali smo namreč prihod jeseni in prvi jesenski dan. V skupinah so potekale različne dejavnosti. Kaj vse se spremeni jeseni in kaj nam jesen prinaša, smo z otroki spoznali z ogledom različnih knjig, slikanic ali kar ob ogledu jesenskih plodov, ki so jih otroci pridno prinašali v vrtec. Večina skupin je del dneva preživela tudi zunaj, v naravi. Z otroki smo se odpravili v gozd, na pohod ali le na krajši sprehod. Z mini krosom pa smo obeležili še slovenski dan športa.

Dostopnost