PUST V VRTCU ROGATEC, DOBOVEC, DONAČKA GORA

Le kdo ne mara pustovanja, slovenskega ljudskega običaja, ki preganja zimo in kliče pomlad?

Za pusta si nadenemo različne maske – od tradicionalnih do sodobnih. S pustom je vselej povezana zabava, za katero smo v našem vrtcu poskrbeli prav v vsaki igralnici.

Otroci so se ves teden pripravljali na pusta in se zabavali na različne načine: se šemili, se igrali različne tekmovalne igre, si uredili igralnico v pustnem vzdušju, nekatere je obiskala celo čarovnica, skratka bilo je povsod veselo, sproščeno, nagajivo. Vsem pa je bilo skupno, da so se otroci zabavali in uživali.

Na pustni torek so se po vrtcu in tudi po kraju, sprehodile različne čudovite maškare. Otroci so se prelevili v različne junake. Pustno rajanje je bilo povsod prežeto z razigranostjo, dobro voljo, razposajenostjo.

Seveda pa smo se tudi posladkali s krofi, saj brez njih pust ne bil pust.