V mesecu aprilu smo v vrtcu obeležili Dan Zemlje-eko dan ter smo se igrali igro Beli zajček, ki smo jo izvajali v šestih oddelkih našega vrtca, v sklopu projekta Trajnostna mobilnost. S tem projektom smo ozaveščali otroke, kako pomembno je, da večkrat hodimo peš in da za kratke razdalje ne potrebujemo vedno avtomobila. Otroci so se trudili in v vrtec prihajali tudi peš, s skiroji, kolesi. Ob zaključku projekta so vsi sodelujoči otroci prejeli kresničke z zajčki, kot spodbudo za vestno sodelovanje.

Dan Zemlje, 22.4., smo v vseh oddelkih vrtca obeležili tako, da smo pobirali smeti, posadili rastline, prepevali eko himno, s krpicami brisali igralnico, risali na blago, ustvarjali z odpadno embalažo, iskali skriti zaklad v peskovniku, delali sadna nabodala,….